آیت‌ الله حاج شیخ مهدی طحانی در روز عید فطر سال 1377 هجری قمری مطابق اول برج اردیبهشت 1337 هجری شمسی در اصفهان در یک خانواده متدین متولد شد. همه اجداد وی اهل شهر اصفهان بوده، پدر ایشان حاج علی طحانی از کسبه و تجار اصفهان در شغل کاغذ و مقوا و دفتر بودند.

از شش سالگی تحصیلات دبستان را در مدرسه شیخ زاده هراتی طی نمود سپس وارد دبیرستان شد و دیپلم خود را از دبیرستان حکیم سنایی در سال 1356 گرفت.

گرچه توانایی رفتن به دانشگاه را داشت لکن تحصیل در حوزه را انتخاب نمود و به صورت آزاد در حوزه علمیه اصفهان مشغول تحصیل علوم ادبیات، منطق، کلام، فلسفه، فقه و اصول گردید.

در سال 1360 وارد حوزه علمیه قم شد و دروس فوق را در سطوح عالیه طی نمود.

حکمت و فلسفه و عرفان را نزد اساتیدی همچون علامه حسن حسن زاده آملی(مد ظله) ، اصول را نزد آیت الله حاج شیخ جواد تبریزی(ره) و فقه را در محضر مبارک فقیه عالیقدر و مجاهد بزرگوار آیت الله العظمی منتظری(ره) طی نمود.

در همین دوران به تدریس دروس فوق الذکر نیز اشتغال داشته است.

در سال 1371 هجری شمسی به اصفهان زادگاه خود مراجعه و در مدرسه صدر بازار حوزه علمیه اصفهان به تدریس خارج فقه و اصول، حکمت و عرفان مشغول می­شود.

وی شاگردانی را استاد نموده که هم اکنون بصورت استاد، مبلغ، نویسنده، امام جماعت در خدمات فرهنگی اجتماعی اشتغال دارند.

اوقات شرعیWarning: Creating default object from empty value in /home/faraghir/public_html/modules/mod_t4_date/helper.php on line 31
یکشنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۸
18 ربيع الثاني 1441
15 December 2019

ورود به حساب کاربری

پربازدیدترین مطالب